Androkom Derneği

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

AZİZ ÇEMİŞGEZEKLİLER…

30 Mart 2014 Seçimlerinde CHP ‘den Çemişgezek  Halkının takdiriyle Belediye Başkanı  olarak seçildim.     Göreve başladıktan sonra başkanlığını yapacağım kurumun dosyalarını incelerken belediyeye ait hiçbir malvarlığının kalmadığını gördüm . Bir baktımki garajda satılmayan dükkan yok, Anaevinin , parti binalarının yerleri fırının yeri, 3 katlı eski fırın şimdiki kafenin yeri satılmış. Oda yetmemiş gibi hamamı yıkıp yerini satmışlar. O güzelim park kahvesi yıkılıp yerine ucube bir bina dikilmiş oradanda  işe yarar bir  yer kalmamıştır geriye.

Eski CHP yönetimi tarafından yapılan Belediyenin büyük gelir kaynağı olan kum ocağı tesislerinin; tesisdeki iş makinaları,hiçbir ihale belge olmadan ortadan kaybolmuştur çok merak ediyoruz acaba o koca tesisi  sel aldı götürdümü.  Kum ocağı hakkındada suç duyurusunda bulunduk.

Biz görevi devraldığımız zaman kum ocağı gibi belediye yi de sel götürmek üzereydi, feribot ve su tahsilatından başka gelir kaynağı kalmayan belediyeyi  3.500.000,00 TL borcu bulunmaktaydı. Şu anki borcu ise 2.400.000,00 TL dir.

Belediyenin Bütün mal varlıkları satılınca artık satılcak dükkan,arsa,tarla,hamam  kalmayınca  hızını alamayan AKP Belediyesi  HAYALİ satış yapmaya başladı EEEE tabi ağızlarına bir parmak bal değince 2. Etap tokide vatandaşa  69.100,00 TL ye Belediyeye ait olmayan eve hayali satış gerçekleştirilip parası harcandı bizde bunun ceremesini  çekerek vatandaştan haksız alınan parayı yasal faizi ile 75.000,00tl olarak geri ödedik . Kaybedilen seçim hırsıyla elimizden kepçemiz alında ama çok şükür ki yerine daha yenisini getirdik.

 

 

31 mart 2014 itibari ile çalışan kadrolu personelin alacağı 98.635 tl iken şu anki tarih ile 657 e tabi kadrolu personelin alacağı kalmamıştır sadece işci kadrosunda çalışan kadrolu personelin birer  maaş ikramiye alacağı bulunmaktadır(30.000 tl) ayrıca dönemimiz içerisinde de personel maaşları her ay düzenli olarak ödenmektedir

Biz bu kadar borç içinde yüzerken hizmet yapmaktan da geri kalmadık İlçemiz Kale Mahallesine bağlı Çaybağı mezrasında  şebeke suyu yokken çağbağı evlerine su götürdük.

2014 yazında ülke genelinde yaşanan su sıkıntısına rağmen biz Çemişgezek’te iki adet sondaj çalışması yaparak çemişgezek’ e su sıkıntısını yaşatmadık.

Bu zamana kadar patika yolu bile bulunmayan mezarlığımıza araç yolu yapılıp su çekilmiştir, Cem evinin arka tarafındaki mahallemize arıtma konularak kanalizasyonu arıtmaya bağlanmıştır, Bozuk olan yollarımız 15 kamyon rotbiks’le tamir edilmiştir.

İller bankasına başvurularak yeni su kaynağı (CİN MAĞARASINDAN) su getirilerek Çemişgezeğin tüm su şebekesinin yenilenmesi ve Çemişgezeğin kanalizasyon sisteminin  etüt aşamasına gelmiştir,  yakın bir zamanda hayata geçirilecektir.

Çemişgezek gençlerinede Belediyenin imkanlarını zorlayarakta olsa 25 gencimizi hizmet alımı kapsamında iş sahibi yaptık. Tüm çalışanlarımızla biz kocaman bir belediye AİLESİYİZ  harcanacak hiçbir belediye çalışanımız yoktur. Geçmiş dönemdeki gibi kimseyi ezmeyi, horlamayı,esnafları birbirine düşürüp insanların ekmekleriyle oynamayı ALLAH Bize Nasip etmesin biz esnafları rekabete zorlayan kirli zihniyetin karşısında tüm esnafların yanında ve emrindeyiz.

Biz göreve geldiğimiz gün siyasi kimliğimizi bir kenara bırakıp çemişgezeğe hizmet için kolları sıvadık,amacımız birlik beraberlik içerisinde çemişgezeği güzelleştirmek, mesnetsiz ahlak sınırlarını zorlayan asılsız haber yapan insanların seviyesine inipte polemik yaşamak bizim tarzımız değildir ,belediyemizin kapıları tüm halkımıza açıktır isteyen herkes gelir isteğini söyler bizde elimizden gelen yardımı yaparız Çemişgezek için buradayız, Çemişgezek için varız, Çemişgezek için Var olacağız…

Ahmet Şadan ERSOY
Çemişgezek Belediye Başkanı

Başkan
64x64

Belediye Başkanımız

Devamı...
64x64

Başkanın Mesajı

Devamı...

Başkanımız

Belediye Başkanımız

BİMER'e Ulaşın

Foto Galeri

  • SU TANKERİMİZ HAYIRLI OLSUN..
  • İzmir büyükşehir  Belediyesi 'ne teşekkürler
  • PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..

Videolar

Etkinlik Takvimi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom