BAŞKAN YILDIZ'DAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

27 Mart 2021 09:29 Çemişgezek Belediyesi 844

İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE BAŞKANIN DAN                                          
          KAMUOYUNA AÇIKLAMA
    Son zamanlar da çeşitli basın kuruluşlarına ve sosyal medya ya bir kısım çıkar çevrelerinin,  pop milliyetçilerinin , kifayetsiz muhteris siyasi kişiliklerin, özün de ise FETÖNÜN İTLERİNİN ve  içinde bir kısım kamu görevlilerinin de bulunduğu çevrelerin hakkım da çıkardıkları asılsız ,mesnetsiz , delilsiz , saptırılmış , tevziratlarla dolu hiç bir  hukuki değeri ,resmiyeti ve de meşruiyeti olmayan  haberleri  fetö taktiği ile kurgulanmış cilalanmış abartılmış şekliyle malesef  izlemekteyiz. Sanırım onlar hainliklerinden bizler de davamızdan vazgeçmediğimiz için tekrarlar için de süreçler devam edip gidiyor.
      Kıymetli kamuoyu konunun safahatı şöyle başlamaktadır  "2011 yılın da beni 11 ay usulsüzce  dinleyip cezaevine artırmaya çalışan şimdi kendisinin fetöcü terörist olarak cezaevin de yattığı dönemin Çemişgezek Baş Savcısı Ömer Bozoğlu'nun ve hakim eşi meslekten ihraç edilmiş  Zeynep Bozoğlu'nun başlattığı kirli yargı tezgahının işe yaramaz sonucunu bugün İlçemiz de onun fetöcü çevresinin "temizlenmediği"" için  "yeni yargı kararını" başka bir döneme ve konuya  ait yeni bir içerikmiş gibi  Çemişgezek'teki fötücü artıklarının, çeşitli siyasi kılıklara girmiş utanmazların yine söylüyorum;  pop milliyetçiliği yaparak ,milli değerleri kullanarak, 1 trilyona yakın icrası ile birikmiş borçlarının altın da debelenerek tüm pislikleriyle çamura batmış ,her partiyi gezmiş haliyle siyaset yapmaya çalışan, geçmiş de ise fetönün Çemişgezek'teki derneklerinin yönetim kurulu üyeliğini yapmış , Elazığ da özel bir bankayı yaklaşık 8 yıl önce 2,5 trilyon dolandırmış sonra cezaevine düşmüş olan dolandırıcının can dostu olan zatın , aynı zamanda  bu kişilerin fetöcü savcının da o dönem de en özel çevresinin , kamunun içinden aldıkları destekle sinsice kurguladıkları basitçe yapmaya çalıştığı , 21 yıldır kesintisiz sürdürdüğüm 2004 yılında  34 yaşın da belediye başkanı seçilip bugün ise 3. dönemi mi icra ettiğim tertemiz siyasi hayatıma,  kaldı ki hakkım da bu güne kadar hiçbir yüz kızartıcı veya başka konular da verilmiş yargı kararının da bulunmadığı düşünülürse şahsıma ve siyasi çevreme yapılmış ehemmiyetsiz bir itibar süikasti , alçaklık , memleket haini gayri memnunların kendi karanlıklarıdır demek hakikatin ta kendisi olacaktır.
   Yıl 2011 Çemişgezek'te Baş Savcı Ömer Bozoğlu , eşi Zeynep Bozoğlu Hakim(Savcı fetöden şimdi cezaevin de , hakim hanımı meslekten ihraç.
Aynı dönemde Kaymakam : Ali İkram Tuna ,eşi Hakim Çimen Atacan Tuna.
    Bu arada aynı yıl  yani 2011 de  resmi tebligat elim de, Savcı Ömer Bozoğlu'nun hazırladığı dosya üzerinden Malatya Özel Yetkili Savcılığı tarafından 11  ay kendi telefonum dan ve 13 kişi üzerinden usulsüz olarak dinleniyorum ve hiç bir şey bulamadıkları için cezaevine atamıyorlar. Benim ise bu dinlemeden Türkiye de 17/25 ten sonra Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılınca ancak haberim oluyor gelen tebligatlar neticesin de.Bu olay üzerine (10 şubat 2014)tarihin de Yeni Şafak ve Star gazeteleri "bir tuhaf dinleme"diye konuyu manşetten veriyor.Fotoları aşağı da.
  Fakat bir türlü sahte delil üretip veya bir konu bulup cezaevine atamadıkları için;
tam da bu ara da bir başka düzenek devreye alınıyor. Fotoları aşağı da.Çemişgezek'te belediye işçisi olarak çalışan HIDIR KARAKOÇ'UN (Kale mh, kale sk.no=19) da eski, belki bir asırlık, iki katlı, üstü dam, köy evi olarak bildiğimiz evinin çürüyen tavan ağaçlarını değiştirmek için belediye fen işlerinden müsade istiyor müdür bey de uygundur diyip başlatıyor. Çalışma başlarken komşulardan gelen şikayet üzerine tekrar fen işleri müdürümüz(kendisi de şehir plancısı)  bahse konu olan şikayeti şahsen yerinde inceliyor imara uygun tadilat yapıldığı için devam onayını veriyor.Dikkatinizi çekerim bu bir yeniden inşaat yapımı değil sadece tadilat . Sonra şikayetciler ne hikmetse evi tadilat yapanı değilde şahsımı savclığa taşıyorlar.Çeşitli yargı süreçlerin den sonra fen işleri müdürü tadilat ruhsatı düzenlemediği için Metin Levent Yıldız avlarını ellerine geçirmiş oluyorlar vede böylece dönemin fetöcü terörist savcısı Ömer Bozoğlu da muradına  ermiş oluyor. Çünkü dönemin fetö  ikliminde belki de trendin de İlçe Kaymakamı Ali İkram Tuna'nın eşi Çimen Atacan Tuna 10.02.2012  de  (6 ay ceza, bir de ceza süresince kamu haklarından yasaklılık  vs.)şeklinde hükmün geriye bırakılması kararını veriyor. Sonra ki yargı süreçlerinin tamamı bu hüküm üzerine kuruluyor ve böyle işliyor fazlaca başınızı ağrıtmamak yormamak için sonuca geçiyorum.
   Lütfen dikkat ediniz kıymetli kamuoyu; ev yeniden yapılmıyor , kat artırımı yok , genişleme yok ,geri çekme mesafeleri imara uygun , bir de yapan kişi şikayet edilmiyor , herhangi bir ceza da almıyor , ama belediye başkanı """ruhsat değil """burası da çok önemli neymiş benim görevim de değil fen işleri müdürü ""tadilat ruhsatı"düzenlemediği için ben ceza alıyorum. Şunu da belirtmek isterim ki ; belediye kanunun da tadilat ruhsatının parasal karşılığı yokki yapılmadığın dan dolayı kamuyu da zarara uğratmış olalım. Zaten fen işleri müdürümüz de bundan dolayı düzenlemeyi önemli görmemiş ihmal etmiş. Ama siz gelin görün ki dönemin kumpasçıları affetmiyor. Sonra hemen tadilat ruhsatı  düzenlenerek  eksiklik giderilmiş ve kaldıki Türkiye de büyük bir imar barışının yürürlüğe girdiğini de tüm kamuoyu bilmektedir.
     İşte bu gün her türlü karalamalar üzerinden çeşitli medya kuruluşların da kopartılmış fırtınanın özü , özeti, hakikatı bu dur.Biz görevimizin başındayız. Büyüklerimiz bunları bugün değil , 2011 yılından itibaren en küçük detayına kadar bilirler. Ne yaparsanız yapınız bizler yılmayız. Miilletimiz de ""mayası bozuklardan ekmek olmayacağını"" , ZINDIKA takımının kimler  olduğunu bildiğin den emanetelerini gönül rahatlığın da vererek üçüncü dönem seçmişlerdir.Bizler de emanetlerine hiç bir zaman halel getirmeyiz biiznillah.
      İşimiz vaktimizden çok , gece gündüz çalışmaya devam diyorum...Siz , bilirsiniz ki bizler saksı da asla çiçek olmadık. Kökleri her gün daha derinlere inen aklı selim ile düşünen, kalbi selim ile hisseden, zevki selim ile inşa eden azimli kararlı dayanıklı kişiliklerden olduk.Bize inandığınızı çok iyi biliyorum. Siyaset artıklarının , onlara güç verenlerin ,kum fırtınası çıkarmak isteyenlerin , namertlerin , hepsinin üstesinden gelip önce şanlı 2023 ü 100.yılımızı, sonra 2024 müzü yorulmaz yılmaz yeni belediyeciliğimizi birlikte çoşkuyla kutlayacağız...
HERKESE SEVGİ ve SAYGILARIMI SUNUYORUM...
METİN LEVENT YILDIZ
ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE BAŞKANI 

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Tepebaşı Mah. Bademli Sokak No: 9
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.