ÇEMİŞGEZEK BELEDİYESİ AĞAÇLARI TOPRAKLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

30 Mayıs 2021 13:48 Çemişgezek Belediyesi 179

15 BİN AĞACIN BAKIMLARI ARALIKSIZ YAPILIYOR

ÇEMİŞGEZEK BELEDİYESİ AĞAÇ DİKİMİNE DEVAM EDİYOR 
Çemişgezek Belediyesi ağaçları toprakla buluşturmaya devam ediyor.
Çemişgezek Belediyesi tarafından ilçede yeşillendirme çalışmaları kapsamında dut ağacı,Çınar  ve fidan dikimi başladı.
Çemişgezek Belediyesi ,ilçede yeşillendirme ve ağaçlara bakım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Çemişgezek Mustafa Ataş Bulvarı,Toki, Yeni Mahalle ve tagar çayı  çevresinde bulunan refüjlere dut ağaçlarının dikilmesi için çalışmalar başlatıldı. Ağaçlar, ekiplerce dikilirken , ağaçların bakım ve budama çalışmaları sonrasında sulama işlemleri yapıldı.
Çalışmaları yakından inceleyen Çemişgezek Belediye Başkanımız Metin Levent Yıldız” İlçemizin daha temiz ve yeşil bir görünüm kazanması için yol kenarlarına ve boş alanlara ağaç dikimi çalışmalarını başlattıklarını kaydederek ,7’den 70’e hepimizin çevreye duyarlı olması gerekiyor. Hayat, çevremiz yeşil olduğunda ve ağaçlarla dolduğunda daha güzel olur” dedi.
Çalışmalar esnasında ilçe sakinleri ve personelle ağaç diken Başkan Yıldız fiili olarak 15 bin ağacın bakım  çalışmalarını aralıksız takip etti.

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Tepebaşı Mah. Bademli Sokak No: 9
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.