Tarihî eserlerin kamulaştırma ve restorasyon çalışması

18 Temmuz 2019 14:22 Çemişgezek Belediyesi 977

YIL SONUNDA KAMULAŞTIRMA VE RESTORASYON ÇALIŞMASI

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Çemişgezek Selçuklu, beylikler ve Osmanlı dönemine ait ecdat yadigarı yapılar, aslına uygun restorasyon çalışmalarıyla adeta yeniden hayat bulmak için düğmeye basıldı.

Çemişgezek ilçesinde yıllara meydan okuyan "ecdat yadigarı" eserlerde, kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla kamulaştırma ve  restorasyon çalışmaları için Çemişgezek Belediye Başkanımız Sayın Metin Levent YILDIZ,Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nadir ALPASLAN ile görüşme sağlandı.

BU YIL SONUNDA KAMULAŞTIRMA VE RESTARASYON ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Tarihi eserlerimizin (iki hamam ve Hamidiye Medresesinin) kamulaştırma ve restorasyon çalışmaları için Kültür ve Turizm Bakan Yardımcı Sayın Nadir ALPASLAN  ile görüşmelerini  sağlayan Çemişgezek Belediye Başkanımız Sayın YILDIZ '' bu yılın sonunda tarihi eserlerimizin kamulaştırma ve restorasyon çalışmaları başlayacaktır''ifadelerinde bulundu.

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Tepebaşı Mah. Bademli Sokak No: 9
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.