ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE BAŞKANI YILDIZ'DAN MEKKE'NİN FETHİ MESAJI

01 Ocak 2020 08:41 Çemişgezek Belediyesi 197

ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN METİN LEVENT YILDIZ MEKKE'NİN FETHİNİN YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI

Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız Mekke'nin fethinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Yayımladığı mesajda  Mekke Fethi’nin İslam dinindeki önemine değinen Belediye Başkanı Yıldız , Mekke Fethiyle aynı zamanda, gönüllerin de fethedildiğini belirtti.
Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, mesajın devamında şu ifadelere yer verdi:
Mekke’nin fethi, İslam tarihinde bizlerde büyük sevinçler yaşatan hadiselerden sadece biri olarak kaydedilmiştir. 

Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v) savaşmak, intikam almak yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır.  Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âlemi için Mekke’nin fethinin mübarek olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum. Aynı zamanda 2020’nin mazlum coğrafyasının umutları doğrultusunda dünyada adalet, barış, özgürlük ve huzur yılı olmasını diliyor, yeni yılın İslam âlemine mazlumların daha huzurlu bir yıl olması temennisiyle birlik ve beraberlik anlayışıyla şehrimize, ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.  

 

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Tepebaşı Mah. Bademli Sokak No: 9
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.